wtorek, 31 lipca 2012

Malować każdy może 2012 – podsumowanie wakacyjnych warsztatów malarskich w Wilanowie

   W gorącej atmosferze lipcowego weekendu 28 i 29 lipca 2012 roku, w ogrodach Muzeum Pałacu w Wilanowie, odbyły się już po raz szósty otwarte plenerowe warsztaty malarskie „Malować każdy może”.
   Zainteresowanie imprezą, promującą malarstwo jako formę spędzania wolnego czasu, przerosło oczekiwania organizatorów. Każdego roku coraz więcej i więcej osób, chcących namalować swój pierwszy obraz, zjawia się na warsztatach. Wspaniałe jest to, że wielu pasjonatów malarstwa przyjeżdża nawet z odległych miejsc w Polsce, by uwiecznić na płótnie piękno ogrodów wilanowskich. Dzięki tytanicznej wręcz pracy garstki wolontariuszy - studentów ASP, udało się prawie wszystkich zadowolić. Wspaniała atmosfera oraz doskonała współpraca malujących i asystujących spowodowała, że z pewnością dla wielu osób warsztaty będą niezapomnianą chwilą poczucia piękna w ogrodach Muzeum Pałacu w Wilanowie.
   Artysta malarz Andrzej S. Grabowski, kurator warsztatów, serdecznie dziękuje zarówno uczestnikom, jak i swoim asystentom: studentom ASP - Przemysławowi Krallowi z Warszawy, Alicji Pismenko z Krakowa i Małgorzacie Dyjak z Poznania oraz artystkom amatorkom - Ewie Rzodkiewicz i Ewie Suprun.
   Organizator, Muzeum Pałac w Wilanowie, d
ziękuje także sponsorowi – firmie Winsor&Newton, której zawdzięcza wspaniałe materiały malarskie (dostępne w sklepie internetowym: www.maluje.pl). 
   Smutne jest to, że władze Warszawy, mimo widocznego sukcesu tego wydarzenia, nie chcą go dofinansowywać. Co roku Dział Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie aplikuje o grant, ale miasto woli przeznaczać środki na innego typu imprezy... Tylko dzięki uprzejmości i mądrym decyzjom Pawła Jaskanisa, dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie, społeczeństwo Warszawy oraz turyści mogą uczestniczyć w tych inspirujących warsztatach.


   Zamieszczam kilka zdjęć autorstwa Ewy Rzodkiewicz, pokazujących atmosferę pracy twórczej uczestników warsztatów:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz