czwartek, 26 lipca 2012

Królewska Akademia Sztuki - podsumowanie drugiej/trzeciej edycji Kursu malarstwa i rysunku

   W weekend 21–22 VII 2012 r. dobiegła końca II/III edycja sobotnio-niedzielnych warsztatów malarskich odbywających się w ramach Królewskiej Akademii Sztuki w Muzeum Pałacu w Wilanowie.
   Przez 10 tygodni dwie grupy pasjonatów malarstwa, w przeważającej części kobiety, w otwartej i przyjaznej atmosferze poznawały tajniki i techniki malowania i rysowania. Wszyscy uczestnicy kursu wykazali się dużym talentem, niejednokrotnie głęboko skrywanym pod płaszczem szarej codzienności. Oczywiście, jak w każdej grupie, były osoby bardziej i mniej zaangażowane w pracę studyjną, ale wszyscy uczestnicy kursu byli artystycznie bardzo aktywni. Co ciekawe, nawet chętnie odrabiali zadania domowe! Mamy nadzieję, że ta wspólna praca zaowocuje rozwinięciem pasji malowania, a w tym także poznawania własnych możliwości manualnych i estetycznych.
   Kurator warsztatów malarskich Andrzej S. Grabowski wyróżnił kilka osób za ich wytrwałość i rozwój plastyczny. W grupie sobotniej są to: Ewa Rzodkiewicz, Dagmara Puszczyk i Artur Furmanek, natomiast w grupie niedzielnej – Dorota Zwolakowska oraz Karolina Skalska. Końcowe prace malarskie, wymagające od twórców wyobraźni i wrażliwości na kolor.
    Następna edycja warsztatów malarskich w ramach Królewskiej Akademii Sztuki w Wilanowie rozpocznie się w październiku br.
    Oto wyróżnione prace:





 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz