środa, 4 lipca 2012

Zaproszenie na spotkanie z Bartoszem Frączkiem i Jerzym Poznańskim

   W imieniu dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie Pawła Jaskanisa zapraszam na 19 lipca (czwartek) 2012 r., na godz. 19:00, do Królewskiej Cukierni Wilanowskiej, gdzie w ramach kolejnego spotkania z cyklu "Zmysły Sztuki" będziemy gościć Bartosza Frączkaartystę malarza i Jerzego Poznańskiego, eksperta kulinarnego, rekonstruktora tradycji kulinarnych. 


   Tradycyjnie zamieszczam kilka słów o bohaterach naszego spotkania.
   
   Bartosz Frączek - urodził się w 1974 roku w Częstochowie. Ukończył studia w Instytucie Plastyki WSP w Częstochowie (obecnie Akademia im. Jana Długosza), uzyskując dyplom z malarstwa z wyróżnieniem w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego. Doktorat obronił na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w 2009 roku. 
   Pracuje w Instytucie Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na stanowisku adiunkta. 
   Jest czterokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury.W roku 2010 otrzymał Nagrodę Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury za całokształt pracy twórczej.
   Ma na swoim koncie 52 wystawy indywidualne, oraz ponad 150 zbiorowych na całym świecie. Jego prace pokazywane były także na targach sztuki Hanse Art (Lubeka, Oldenburg, Brema, Hamburg) Artevent expo (Antwerpia, Arnhem), Artistes Contemporaines (Lozanna, Geneva).
   Członek międzynarodowego związku artystów D.F.E.W.A w Stuttgarcie.
   Więcej o Bartoszu można przeczytać na jego stronie: http://www.fraczek.art.pl/

   Jerzy Poznański - urodzony w 1959 roku. Zajmuje się rekonstrukcją tradycji kulinarnych. Od stycznia 2011 roku, jako pracownik Działu Edukacji Muzeum Pałacu w Wilanowie, sprawuje funkcję kuratora dwóch programów -  rekonstrukcyjnego "Dziedzictwo kulinarne Dawnej Rzeczypospolitej. Historia smaku" oraz edukacyjnego "Klub Muzeum Smaku". Wraz z Jarosławem Dumanowskim i Andrzejem Pawlasem jest współautorem książki "Sekrety kuchmistrzowskie Stanisława Czernieckiego. Przepisy z najstarszej książki kucharskiej z 1682 roku" wydanej przez Muzeum Pałac w Wilanowie w 2010 roku.
   Od roku 2007 jest pełnomocnikiem Zarządu Fundacji Pro Publico Bono. W latach 2006-2007 był współautorem Projektu Inkubator Twórczej Przedsiębiorczości - Dom Wigierski, realizowanego w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. W latach 90 ubiegłego wieku pełnił kierownicze stanowiska w restauracjach na Śląsku, a następnie w Krakowie. W latach 1979-1988 był nauczycielem zawodu: kucharz, kelner, w Zespole Szkół zawodowych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie, a także wykładowcą i egzaminatorem w Ośrodku Doskonalenia Kadr Kierowniczych w Warszawie, Filia w Cieszynie.
   Prowadzi także działalność społeczną - od 2009 roku jest członkiem Stowarzyszenia Genius Loci, z siedzibą w Warszawie; od 2007 roku jest Sekretarzem Zarządu Stowarzyszenia Centrum im. Mirosława Dzielskiego, z siedzibą w Krakowie; w 2006 roku był współautorem felietonów publikowanych w magazynie PRODOKS Promotor Dobrej Książki; od 2002 roku jest członkiem Jury Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych, w kategorii kelner, w Krakowie; w latach 1981-1988 był członkiem Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz