niedziela, 3 kwietnia 2011

Pierwsze spotkanie - Grzegorz Śmigielski i jego córka Melania


Cykl „Zmysły Sztuki” otworzył pokaz obrazów warszawskiego artysty malarza Grzegorza Śmigielskiego oraz prezentacja muzyczna – saksofonu w wykonaniu Melani Śmigielskiej córki artysty.

Wernisaż i spotkanie odbyły się 4 listopada 2010 r. Grzegorz (http://www.gsmigielskiart.pl/) zapytany o to, co sprawia, że sięga po pędzel, odpowiedział pół żartem, pół serio, że dla niego najlepszą motywacją do malowania są niezapłacone rachunki. Podejmuje się też prac na zamówienie, jak na przykład dla producenta alkoholi, ale dba o to, żeby poziom prac nie ucierpiał. Oczywiście są takie chwile, jak ta, gdy nocą na parkingu podziemnym zachwyciły go kolory. Możemy podziwiać ten widok na jednym z obrazów - parking, samochody, rozmazane światła, zielonkawy mrok.

Melania zagrała po raz pierwszy publicznie bez obecności swojego profesora. Brzmiała bardzo dojrzale, mocno, a jednocześnie niezwykle kobieco, jak na młodą dziewczynę. Powiedziała, że dziecko wychowujące się w rodzinie artystów raczej na pewno też będzie artystą. Rodzice nie popychali jej w kierunku malarstwa, sama wybrała muzykę i sama wybrała saksofon.

A oto film ze spotkania: 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza