O CZYM PISZĘ...

Blog "Zmysły Sztuki" to miejsce, gdzie opisuję niezwykłe spotkania ze sztuką, z twórczymi, interesującymi i inspirującymi ludźmi.

Głównym celem spotkań artystyczno-edukacyjnych z cyklu "Zmysły Sztuki" jest przybliżenie odbiorcom dzieła sztuki, prezentowanego w formie wystawy - prezentacji, jego twórców, źródeł inspiracji oraz procesu tworzenia.Uczestnicy spotkań, które odbywają się od 2010 roku w gościnnych progach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowiemają możliwość nie tylko podziwiania sztuki współczesnej (wystawa prac w "Oficynie Kuchennej", dawnej Kuchni Pałacowej), ale przede wszystkim mogą porozmawiać z jej autorami, dowiedzieć się jak i gdzie artyści poszukują inspiracji oraz jak wygląda warsztat twórczy. Spotkania są platformą swobodnego przepływu myśli pomiędzy artystami i publicznością. Są moderowane przez kuratora projektu Andrzeja S. Grabowskiego, który również jest artystą.

Zaproszeni twórcy występują parami. Jeden zawsze jest przedstawicielem sztuk plastycznych (malarstwo, grafika, fotografia artystyczna, itp.), a drugi reprezentuje inne dziedziny twórczości, takie jak literatura, muzyka, taniec, śpiew, poezja, kulinaria. Odmienność ta stwarza różne odniesienia i relacje, występujące w złożonym i czasami trudnym do wytłumaczenia akcie twórczym. Odpowiedzi artystów na pytania nurtujące uczestników spotkań, mają ułatwić odbieranie i zrozumienie sztuki, a także uwrażliwić ich wszystkie zmysły na przekaz artystyczny. 
Wernisaże i spotkania z twórcami przebiegają w swobodnej atmosferze „Oficyny Kuchennej” przy oryginalnych dziełach sztuki cukierniczej, specjalnie zaprojektowanych przez artystów, biorących udział w danym spotkaniu. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można delektować się takim oryginalnym ciastkiem artystycznym, mającym wymyślony kształt, smak i nazwę.

Blog "Zmysły Sztuki" powstał w marcu 2011 roku na platformie onet.pl. Kiedy z powodów czysto technicznych zdecydowałam się przenieść go na blogspot.com, miał ponad 4.000 odsłon, a ostatnio, kiedy na niego zaglądałam, ponad 6.600. 

Serdecznie zapraszam do lektury mojego bloga, jak również do wizyty w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i do uczestniczenia w "Zmysłach Sztuki":-)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza