wtorek, 29 stycznia 2013

Królewska Akademia Sztuki zaprasza na kurs malarstwa i rysunku

   W imieniu Muzeum Pałac w Wilanowie zapraszam na spotkanie organizacyjne kolejnej edycji otwartych, odpłatnych kursów malarstwa i rysunku, w ramach Królewskiej Akademii Sztuki, które odbędzie się 23 lutego 2013 r. (sobota), godz. 11:00, w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej
   Kurs rusza 2 marca 2013 r. Zajęcia będą odbywały się przez 10 weekendów. 
   Tym razem kursanci zostaną podzieleni na dwie grupy (do 10 osób w każdej) w zależności od poziomu zaawansowania. Zapraszamy osoby powyżej 15 roku życia.    
   Zajęcia będą odbywały się na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie w oparciu o Pawilon Rzeźby oraz, o ile dopisze aura, w Ogrodach i Parku Pałacowym. Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do rysowania lub malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs.
   W ramach kursu przerabianych będzie wiele zagadnień, takich jak np.: perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy kursu będą dostawać dodatkowo prace domowe z zakresu rysunku, które następnie będą indywidualnie omawiane, bo prowadzący dbają o rozwój osobowości artystycznej każdego z uczestników.
   Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać maila z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Kurs malarstwa i rysunku”, na adres mailowy: agrabowski@muzeum-wilanow.plMożna także korzystać z indywidualnych konsultacji - sesja trwa wówczas 3 godziny i kosztuje 60 zł. 
   Opłatę za cały kurs (400 zł) należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu w Wilanowie nr: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Kurs malarstwa i rysunku” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta. 
   A jak było na poprzednich edycjach kursu? Żeby się dowiedzieć, wystarczy wrócić do moich wcześniejszych postów, jak na przykład ten: http://zmyslysztuki.blogspot.com/2012/12/podsumowanie-jesiennej-edycji-kursu.html, albo ten: http://zmyslysztuki.blogspot.com/2012/07/krolewska-akademia-sztuki-podsumowanie.html.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz