niedziela, 13 stycznia 2013

XVII Zmysły Sztuki - zajawka

   ‎21 lutego (czwartek), na pierwszym w tym roku spotkaniu z cyklu "Zmysły Sztuki", w Muzeum Pałacu w Wilanowie będziemy gościć Piotra Nowińskiego i Jacka Rokosza.
   Piotr Nowiński zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym, a także pracą dydaktyczną na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w PJWSTK. Jest absolwentem warszawskiej ASP - w 2004 r. otrzymał dyplom w pracowni Projektowania Graficznego u prof. Henryka Chylińskiego. W 2003 roku był na stypendium w St. Galle w Szwajcarii. Jego prace plastyczne brały udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczył w międzynarodowych plenerach malarskich w Polsce, Słowacji i Francji (za: www.zpap.org.pl).
   Jacek Rokosz jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 2002 pracuje jako wykładowca PWSFTViT, asystent na Wydziale Operatorskim (kierunek: Film Animowany). W latach 2003-08 współpracował ze studiem filmów animowanych Se-ma-for w Łodzi. Jest współtwórcą animowanego filmu "Świteź", twórcą efektów komputerowych do filmu animowanego "Piotruś i Wilk" (grand prix Anency, Oscar 2008), niekwestionowanym znawcą kina klasy B, pomysłodawcą pokazów filmowych „Najgorsze Filmy Świata” oraz prelekcji i pokazów Festiwal Kina Kultowego Katowice 2007 (za: www.fabrykancka.pl i www.filmschool.lodz.pl).
   Zaproszenie ze szczegółowymi informacjami o czasie, bo miejsce to co zawsze, czyli Królewska Cukiernia Wilanowska, zamieszczę jak tylko będzie gotowe:-) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz