czwartek, 20 grudnia 2012

Podsumowanie jesiennej edycji kursu malarstwa i rysunku


   Poniżej zamieszczam przygotowane przez Andrzeja S. Grabowskiego podsumowanie czwartej edycji kursu malarstwa i rysunku, który odbył się w Muzeum Pałacu w Wilanowie w ramach Królewskiej Akademii Sztuki. Dołączam także galerię prac.


Za nami kolejna edycja Kursu malarstwa i rysunku w ramach Królewskiej Akademii Sztuki.

Przez dziesięć tygodni, w każdą niedzielę, przez trzy godziny uczestnicy Kursu z pasją realizowali zadania, które obfitowały w szereg trudnych tematów zarówno kompozycyjnych, jak i technologicznych. Poznawali techniki malarskie od akwareli do akrylu oraz zasady kompozycji płaszczyzny obrazu. Uczyli się i nabywali świadomości malarskiej. Rysunek ołówkiem czy suchym pastelem również nie był im obcy. Pokonywali meandry trudnej wiedzy o perspektywie, przestrzeni, proporcjach oraz barwie.


Miałem wiele satysfakcji obserwując twórczą pracę tych wrażliwych, wyjątkowo uzdolnionych plastycznie osób. Najważniejsze w tej grupie było to, że wszyscy tworzyli z pasją, jednocześnie zachowując swój indywidualizm. Poziom grupy był wyrównany, ale na szczególną uwagę zasługują prace Ewy Rzodkiewicz, Artura Furmanka, Kingi Pomorskiej, Grażyny Morozon czy Kasi Pieciul.


Lecz wszyscy pasjonaci malarstwa muszą pamiętać o tym, że malarstwo to ciągłe ćwiczenie naszych umiejętności, wykonywanych w pokorze do aktu tworzenia.


Następną edycję Kursu malarstwa i rysunku rozpoczniemy na początku marca 2013 roku, o czym poinformujemy Państwa na naszym wortalu www.wilanow-palac.pl oraz poprzedzimy ją kampanią promocyjną.


Andrzej S. Grabowski
artysta malarz,
kurator kursów malarstwa
Królewska Akademia Sztuki
Muzeum Pałac w Wilanowie


Autor pracy: Anna Hoffmann-Niedek

Autor pracy: Anna Hoffmann-Niedek

Autor pracy: Artur Furmanek

Autor pracy: Artur Furmanek

Autor pracy: Ewa Rzodkiewicz

Autor pracy: Artur Furmanek

Autor pracy: Grażyna Morozon;
w tle przy sztaludze Kasia Łazowska

Autor pracy: Grażyna Morozon

Autor pracy: Karolina Skalska

Autor pracy: Karolina Skalska

Autor pracy: Katarzyna Pieciul

Autor pracy: Katarzyna Pieciul

Autor pracy: Katarzyna Łazowska

Autor pracy: Kinga Pomorska

Autor pracy: Sylwia Wójcik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz