piątek, 13 kwietnia 2012

90. rocznica urodzin Juliana Grabowskiego

   Na portalu Wiadomości24.pl pojawił się artykuł o artyście malarzu Julianie Grabowskim: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/90_rocznica_urodzin_artysty_malarza_juliana_grabowskiego_230325.html#plus-707002 
   Dlaczego o tym piszę na blogu "Zmysły Sztuki"? 
   Otóż Julian Grabowski jest ojcem Andrzeja S. Grabowskiego, kuratora naszych "zmysłowych" spotkań. Andrzej nie tylko zajmuje się malarstwem, co nie wydaje się dziwne, skoro pochodzi z artystycznej rodziny, ale jest także pomysłodawcą różnych ciekawych projektów artystyczno-edukacyjnych, takich jak na przykład "Królewska Akademia Sztuki", "Malować każdy może" i oczywiście cyklu spotkań "Zmysły Sztuki" oraz filmów artystyczno-edukacyjnych "Zmysły Sztuki Dawniej i Dziś".
   Właśnie trwają przygotowania do kolejnego spotkania, o którym już wkrótce napiszę więcej. W przyszłym tygodniu natomiast ruszają nagrania drugiego odcinka filmu "Zmysły Sztuki Dawniej i Dziś", który wprowadzi nas w świat szkła artystycznego.
   A zainteresowanych sztuką Juliana Grabowskiego zapraszam do galerii internetowej (kliknij na obraz znajdujący się poniżej). Więcej informacji o artyście na Wikipedii pod linkiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Grabowski_(malarz)
Julian Grabowski - obrazy

2 komentarze:

  1. Był cennym nauczycielem ,byłem jego uczniem w tarnowskim plastyku,świetny malarz i "liternik" , doskonale porozumiewał się z uczniami.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy za Pana ciepłe słowa o Julianie Grabowskim.

      Usuń