niedziela, 22 kwietnia 2012

Królewska Akademia Sztuki - podsumowanie pierwszej edycji Kursu malarstwa i rysunku


Uczestnicy kursu z kuratorem (trzeci od lewej), 
fot. E. Suprun
   W zakończonej niedawno pierwszej edycji „Kursu malarstwa i rysunku”, w ramach Królewskiej Akademii Sztuki, wzięło udział 8 osób. To idealna wielkość grupy, ponieważ prowadzący ma wystarczająco dużo czasu, aby zaopiekować się każdym z osobna, zwłaszcza, że większość kursantów po raz pierwszy zetknęła się z malarstwem.Rozmowa na temat malarstwa i rysunku,
fot. E. Suprun
   Po aktywnym zapoznaniu się z różnymi technikami rysunku i malarstwa, kursanci otrzymali na pracę końcową trudny temat malarski - połączenie wybranej przez siebie rzeźby z Pawilonu Rzeźb, w którym odbywały się zajęcia, z pejzażem wilanowskiego parku. 


   Wszyscy poradzili sobie z zadaniem całkiem dobrze, a kurator kursu szczególnie wyróżnił trzy osoby:
 • Ewę Suprun, której wspaniała przygoda z malarstwem dopiero się rozpoczyna,
 • Kasię Pieciul, która odkrywa w sobie zdolności wrażliwego obserwatora natury i osoby czującej barwę,
 • Dominikę Filipecką, mającą naturalne zdolności artystyczne.

  Praca Ewy Suprun,
  fot. E. Suprun

  Praca Kasi Pieciul,
  fot. E. Suprun

  Praca Dominiki Filipeckiej,
  fot. E. Suprun

   Kurator kursu Andrzej S. Grabowski powiedział: "Jestem pozytywnie zaskoczony aktywnością twórczą uczestników kursu. Wszyscy z pasją i wytrwałością podążali swoimi ścieżkami, szukając osobistej wypowiedzi twórczej. Tylko poprzez indywidualny rozwój pasja tych wspaniałych ludzi będzie ewoluować."
   12 maja 2012 roku (sobota) o godz. 11:00 rozpoczynamy drugą edycję „Kursów malarstwa i rysunku” w ramach Królewskiej Akademii Sztuki, tym razem w oparciu o Ogrody i Park Pałacu w Wilanowie. Szczegóły na stronie: http://wilanow-palac.pl/krolewska_akademia_sztuki.htmlW imieniu Muzeum Pałacu w Wilanowie serdecznie zapraszam.

4 komentarze:

 1. To była niesamowita przygoda, świetna przestrzen do pracy i odkrywania oraz idealny pomysł na sobotnie przedpołudnie. Energia, uważność i poczucie humoru Naszego Mistrza pozwaliły mi wkręcić sie w klimat tych zajęć i odlecieć gdzieś w nieznane mi do tej pory okolice barw, klimatów i emocji, gdzie razem z innymi kursantami eksplorowaliśmy tajniki sztuki rysunku i malarstwa.
  Dziękuję Wam:)
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam wszystkich na kolejną edycję kursu rysunku i malarstwa, przede wszystkim tych z Was, którym zakiełkowała kiedykolwiek myśl, że chciałby malować, ale uważa, że nie nauczy się tego, bo nie ma żadnych zdolności. Nie myślcie tak! Wiem, co piszę, bo jakiś czas temu myślałam podobnie.
  Kiedy kilka miesięcy temu wpadło mi ogłoszenie o kursie rysunku i malarstwa, bardzo chciałam iść na kurs. Obawiałam się jednak, czy ja czegokolwiek się nauczę, jeśli nigdy nie przejawiałam żadnych zdolności do rysowania. Bombardowałam Pana Andrzeja mailami, czy można takiego kogoś zupełnie „zielonego” czegokolwiek nauczyć. Można!

  Andrzeju bardzo dziękuję za twórczą atmosferę na zajęciach, inspirujące rozmowy przy sztalugach, za zadawane do domu tematy rysunków, za cierpliwość, uśmiech i nauczenie jak prowadzić dialog z płótnem, jak widzieć w śniegu i w szarym pochmurnym niebie tysiące odcieni i kolorów, a przede wszystkim jak wyrazić siebie i świat własnej duszy.
  Mam nadzieję, że nie zawiedziecie i odważycie się przeżyć niecodzienną przygodę z rysunkiem i malowaniem z tak wspaniałym nauczycielem jakim jest Andrzej Grabowski.

  Zatem do zobaczenia na zajęciach…

  Z wiosennymi pozdrowieniami
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy Wam za przemiłe komentarze. To najlepsza rekomendacja:-)

  OdpowiedzUsuń