czwartek, 8 listopada 2012

Zaproszenie na XVI spotkanie z cyklu "Zmysły sztuki"

   W imieniu dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie Pawła Jaskanisa serdecznie zapraszam na 29 listopada (czwartek) 2012 r., na godz. 18:00, do Królewskiej Cukierni Wilanowskiej, gdzie w ramach kolejnego spotkania z cyklu "Zmysły Sztuki" będziemy gościć Annę Polarusz – reżyserkę, kreatorkę sztuk wyzwolonych i Katarzynę Kochańską - miłośniczkę słów, kompozytorkę zapachów.
   Porozmawiamy oczywiście o sztuce, źródłach inspiracji, potrzebie tworzenia i warsztacie twórczym. Dowiemy się, między innymi, jak powstają przestrzenne, multimedialne marionetki, jak reżyseruje się spektakl teatralny, a także, jak można odmalować zapachem wrażenia i idee.   
  I tradycyjnie kilka słów o naszych gościach:
  
   Anna Polarusz (Ani-rusz) jest absolwentką Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie (1996 r. - dyplom na Wydziale Reżyserii). Projektuje i wykonuje scenografię, malarstwo, marionetki, małe formy rzeźbiarskie (statuetki głównie z porcelany), a także kostiumy, stroje sceniczne i karnawałowe oraz kreacje wieczorowe. Nie ustaje w swoich twórczych poszukiwaniach.
   Reżyseruje spektakle i pisze do nich scenariusze. Aktorstwo też nie jest jej obce. W latach 1995-2007 pracowała w Kijowskim Państwowym Teatrze oraz w Kijowskim Państwowym Teatrze Marionetek, z którym wiele podróżowała po całej Europie. Równoległe prowadziła swoją własną firmę „POLARUSZ”, która zajmowała się tworzeniem autorskiej ozdobnej lalki (art-doll). Współpracowała z wieloma wybitnymi artystami takimi jak: Juri Murawicki, Michail Jaremczuk, Eugenia Gapczyńska i Viktoria Gress oraz Andrzej Łojko.
   Po przybyciu do Polski w 2007 r. powołała do życia autorską pracownię teatralną oraz galerię „ANI-RUSZ” przy „Laboratoriach Twórczych” w Warszawie. W ramach tego projektu zrealizowała wiele autorskich warsztatów teatralno-plastycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z tworzenia i animacji marionetek oraz wystawiania spektakli.
   W Belgii, Czechach i w całej Polsce miała też liczne wystawy swoich lalek, marionetek i statuetek. 
   W 2011 powołała do życia razem z Marią Romą Klatką "Scenę Elffów" -  nowatorski projekt artystyczno-edukacyjny skierowany do całych rodzin. 


  Katarzyna Kochańska - znawczyni najlepszych gatunków herbat, olejków eterycznych, naturalnych przepisów na urodę, kiperka, kompozytorka smaków i zapachów, również na wyłączność jako logo instytucji, artysty, firmy, osoby prywatnej albo willi. Specjalistka w zakresie aromaterapii, herbatyzmu i aromamarketingu. 
   Była szefowa działów urody i mody najbardziej poczytnych i najlepszych polskich pism dla kobiet („Zwierciadło”, Świat Kobiety”), obecnie również jako dziennikarka i redaktorka promuje od prawie 20 lat wiedzę o herbatach i aromaterapii oraz o naturalnych kosmetykach, ziołach i fitnessie na takich łamach jak np.: „Wysokie Obcasy”, „Maxim”, ekomama.pl, „e!stilo”, „Wegetariański Świat” i in. Częsty gość wielu mediów ogólnopolskich.
   Twórczyni franczyzowej marki Herba Thea, która została wybrana najlepszą herbaciarnią w stolicy głosami widzów TVN Warszawa oraz Akademii Sztuk Wonnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz