niedziela, 2 września 2012

III edycja kursów malarstwa i rysunku - spotkanie organizacyjne

   Dział Edukacji Muzealnej Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza na spotkanie organizacyjne III edycji otwartych, odpłatnych kursów malarstwa i rysunku, w ramach Królewskiej Akademii Sztuki, które odbędzie się 29 września, o godz. 11:00 w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej (przy dziedzińcu głównym Pałacu).
   

Zajęcia warsztatowe prowadzone są przez nasz Dział Edukacji od wielu lat. Od 2007 roku prowadzimy m.in. wakacyjne warsztaty plenerowe ”Malować każdy może”. Wielu adeptów, kończących nasze kursy, dostało się na wyższe uczelnie artystyczne. 

   Do udziału w kursie malarstwa i rysunku zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować i malować w różnych technikach. Do każdego uczestnika kursu podchodzimy indywidualnie, dbając o rozwój osobowości artystycznej i gwarantując postępy w pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności. W ramach kursu przerabiamy wiele zagadnień, takich jak np.: perspektywa, przestrzeń, światłocień, studium postaci, architektury, natury czy też pobudzanie wyobraźni. Uczestnicy kursu dostają dodatkowo prace domowe z zakresu rysunku, które następnie są indywidualnie omawiane. Aby uczestnik kursu miał pełną możliwość korzystania z korekt instruktora, zapewniamy małe grupy do 10 osób.
   Muzeum udostępnia sztalugi plenerowe do rysowania lub malowania. Uczestnicy korzystają z własnych materiałów rysunkowych czy malarskich, po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącymi kurs.
  

Kurator i prowadzący: Andrzej S. Grabowski - artysta malarz
Asystent: Przemysław Krall – artysta plastyk
 
Kursy są otwarte są dla wszystkich, którzy mają skończone 15 lat. 

  • Kurs będą się odbywały w cyklach - 10 sobót lub/i 10 niedziel, w godz. 11:00 – 14:00. 
  • Kursy będą odbywały się na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie w oparciu o Pawilon Rzeźby oraz, o ile dopisze aura, w Ogrodach i Parku Pałacowym. 
  • Grupy do 10 osób. 
Koszt:
  • cały kurs - 400 zł 
  • 60 zł - sesja indywidualna 3 godz. 
Aby dokonać zapisu na kurs, należy wysłać maila z podaniem imienia i nazwiska kursanta oraz numeru telefonu kontaktowego, umieszczając w tytule: „Kurs malarstwa i rysunku”, na adres mailowy: agrabowski@muzeum-wilanow.pl
   
Opłatę za cały kurs należy wpłacać przelewem na konto Muzeum Pałacu w Wilanowie:
nr: 93 1130 1017 0020 1226 4720 0001, z dopiskiem „Kurs malarstwa i rysunku” oraz z imieniem i nazwiskiem kursanta.


Krótka relacja z ostatniej edycji kursu na: http://zmyslysztuki.blogspot.com/2012/07/krolewska-akademia-sztuki-podsumowanie.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz