niedziela, 27 maja 2012

Zaproszenie na spotkanie z Eugeniuszem Gerlachem i Andrzejem Personem

   W imieniu dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie Pawła Jaskanisa zapraszam na 14 czerwca (czwartek) 2012 r., na godz. 19:00, do Królewskiej Cukierni Wilanowskiej, gdzie w ramach kolejnego spotkania z cyklu "Zmysły Sztuki" będziemy gościć Eugeniusza Gerlacha, artystę malarza oraz Andrzeja Persona, dziennikarza, komentatora sportowego, senatora RP.
   Porozmawiamy o sporcie w sztuce, źródłach inspiracji, potrzebie tworzenia. Doświadczenia i przemyślenia naszych gości przybliżą uczestnikom „Zmysłów Sztuki” kolejną dziedzinę życia, która od wieków dostarcza wielu emocji. W Królewskiej Cukierni Wilanowskiej zostanie zaprezentowane malarstwo Eugeniusza Gerlacha z cyklu poświęconego tematyce sportowej, a Andrzej Person będzie „malował” barwną polszczyzną historie ze świata sportu. 
   Ukoronowaniem wieczoru będzie jak zawsze coś słodkiego. Przy udziale kuratora projektu Andrzeja S. Grabowskiego, bohaterowie spotkania wykreują ciastko, a 
mistrz cukierniczy z Królewskiej Cukierni Wilanowskiej skomponuje je smakowo i wykona. 
   Obrazy Eugeniusza Gerlacha prezentowane podczas "Zmysłów Sztuki" będzie można oglądać do 17 lipca 2012 roku.
   Choć wstęp na "Zmysły Sztuki" jest wolny, to chciałam przypomnieć, że ilość miejsc jest ograniczona...

    Eugeniusz Gerlach urodził się w roku 1941 w Bieniawie k. Tarnopola (na Kresach Wschodnich). Na Ziemie Odzyskane przybył w roku 1946 zamieszkując w Paczkowie (powiat Nysa). Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej w latach 1949-1955. W latach 1955-1960 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1960-1966 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Malarstwo sztalugowe i architektoniczne studiował w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego, natomiast grafikę u prof. Mieczysława Wejmana. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Promotorami jego pracy dyplomowej byli m.in. Wacław Taranczewski, Czesław Rzepiński, Jonasz Stern i Hanna Rudzka-Cybisowa. Od roku 1966 jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W swoim dorobku ma ponad 50 wystaw indywidualnych i udział w ok. 70 wystawach zbiorowych - okręgowych i ogólnopolskich, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz