środa, 22 lutego 2012

Premiera filmu pt."Zmysły Sztuki Dawniej i Dziś"


Podczas pierwszego w tym roku spotkania czeka nas wiele atrakcji. Między innymi odbędzie się premiera filmu o sztuce w ramach cyklu „Zmysły Sztuki Dawniej i Dziś”odcinek 1. Motywem przewodnim filmu jest portret Jana III Sobieskiego z synem Jakubem autorstwa Jerzego Eleutera Siemiginowskiego (Szymonowicza). Obraz z kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie jest pretekstem do rozmowy z wybitnym polskim malarzem Franciszkiem Maśluszczakiem na temat warsztatu, inspiracji, potrzeby tworzenia oraz odniesień i analogii do sztuki dawnej i do wybranego dzieła z kolekcji wilanowskiej.
Ponieważ spotkania oraz blog "Zmysły Sztuki" cieszą się ogromnym zainteresowaniem, Andrzej S. Grabowski postanowił rozbudować projekt o platformę medialną. Na powołanej do życia podstronie „Zmysły Sztuki” w Przestrzeni Edukacyjnej w „Programach dla dorosłych”, na stronie internetowej Muzeum Pałacu w Wilanowie (http://wilanow-palac.pl/), już wkrótce będzie można oglądać filmy z cyklu „Zmysły Sztuki Dawniej i Dziś”, w reżyserii Andrzeja S. Grabowskiego, w polskiej i angielskiej wersji językowej.
Motywem przewodnim filmów o sztuce są wybrane dzieła z kolekcji Muzeum Pałacu w Wilanowie - obraz, rzeźba, tkanina, grafika, mebel, szkło, porcelana, broń, kostium czy dzieło literackie. Stanowią one pretekst do rozmowy ze współczesnym artystą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz