niedziela, 29 marca 2015

Zaproszenie na 31. spotkanie z cyklu "Zmysły Sztuki" w Wilanowie

   W imieniu Pawła Jaskanisa, dyrektora Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, oraz Fundacji "andART" serdecznie zapraszam na 31. spotkanie z cyklu "Zmysły Sztuki", które odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. (czwartek), o godz. 19:00, w Oficynie Kuchennej (na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. St. K. Potockiego 10/16).
   Podczas spotkania, na którym będziemy gościć Agę Pietrzykowskąartystkę interdyscyplinarną, ilustratorkę, malarkę, graficzkę, stylistkę, specjalistkę relacji międzykulturowych oraz Tadeusza Szlenkieratenora, solistę operowego, porozmawiamy między innymi o talencie i o konsekwentnej pracy nad jego rozwojem, o realizowaniu się w różnych dyscyplinach artystycznych, o międzykulturowości, jak również o odgrywaniu różnych ról nie tylko w operze, ale także w świecie sztuk plastycznych.
   Zostaniemy poczęstowani autorskim ciastkiem stworzonym przez Agę Pietrzykowską i Tadeusza Szlenkiera, przy udziale artysty malarza Andrzeja S. Grabowskiego, który jest kuratorem i moderatorem "Zmysłów Sztuki". Słodką niespodziankę smakowo skomponuje i wykona mistrz cukierniczy z Oficyny Kuchennej.
   Przypominam, że wstęp na spotkania z cyklu "Zmysły Sztuki" jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Spotkanie przeznaczone jest dla widzów dorosłych.
I tradycyjnie już, kilka słów o naszych gościach:

Aga Pietrzykowska (http://pietrzykowska.blogspot.com/) - artystka interdyscyplinarna, ilustratorka, malarka, graficzka, stylistka, specjalistka relacji międzykulturowych.
   Absolwentka Stosunków Międzykulturowych na wydziale Neofilologii UW oraz Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie - dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Ilustracji u Prof. Zygmunta Januszewskiego (2008). Stypendystka MNiSW.
   Jej prace prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych wraz z dziełami znakomitych artystów takich jak: Jan Tarasin, Tadeusz Dominik, Radosław Szaybo, Waldemar Świeży, Jan Sawka czy Krzysztof Penderecki. Wystawiała m.in. w Muzeum Sportu w Warszawie, Muzeum Plakatu, Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Galerii -1 Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Gdynia Design Days, Legnickim SATYRYKONie, w Muzeum Sportu w Kijowie, Festiwalu Łódź Czterech Kultur - Powrót do Awangardy, Galerii Second Home w Berlinie, Galerii DAP Okręgu Warszawskiego ZPAP, Starym Browarze w Poznaniu.
   Dzięki wsparciu Ambasady Polski w Portugalii, w marcu 2014 r. odbyła się wystawa prac artystki w Lizbonie. W czerwcu 2013 r. reprezentowała Polskę na IV Międzynarodowych Targach Sztuki - „ARTVILNUS’13” w Wilnie.
   Jej ilustracje publikowane są w międzynarodowych i ogólnopolskich magazynach. Projektuje okładki książek i płyt, m.in. dla CLAM Magazine, Polityki, Chimery, Bluszczu, Slow Magazyn, Lounge Magazyn, Wydawnictwa Dialog, PKOL.
   Projektuje także biżuterię unikatową - okolicznościową i jako pierwsza podjęła realizację autorskiej biżuterii lunarnej – adresowanej do astronautów, lunonautów i marzycieli.
   Współdziałała z Fundacją Polskich Projektantów. Udzielała wsparcia artystycznego dla TVN24, SAS Institute, Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego, gdzie jako Dyrektor Artystyczny prowadziła Galerię Sztuki. Stworzyła grupę artystyczną Cztery Kreski. Jest członkinią grupy STGU. Współpracuje z artystami z OW ZPAP oraz Galerią FIBAK&GalleryStore i Saatchi Online. Działa w zespole kuratorskim Love&Art CURATORS Zakochaj się w sztuce | Fall in love with art.
   Ponad 150 jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in w USA, Australii, Niemczech, Portugalii, Ukrainie, Francji, Litwie czy Wielkiej Brytanii.


Tadeusz Szlenkier (www.szlenkier.com) – tenor, solista operowy.
   Ukończył filozofię na UW oraz studia wokalno-aktorskie na Yale University w USA. W Polsce kształcił się u Romana Węgrzyna, a w trakcie studiów zagranicznych u Richarda Cross’a.
   Brał udział w licznych konkursach wokalnych. W maju 2005 r. zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Klassik-Mania w Wiedniu. Od tego czasu występuje na wielu ważnych scenach muzycznych w Polsce i za granicą. Od 2010 r. jest na stałe związany z bydgoską Operą Nova, gdzie występuje w najważniejszych rolach tenora lirycznego - jako Książę w „Rigoletto”, Alfred w „Traviacie”, Rodolfo w „Cyganerii”, Princ w „Rusałce”, Enzo w Giocondzie, Tamino w „Czarodziejskim Flecie”, Barinkay w „Baronie Cygańskim”, oraz Alfred w „Zemście nietoperza”. W jego repertuarze znajdują się również role Gustawa w „Balu Maskowym”, Leicestera w „Marii Stuard” Donizettiego, Jontka w „Halce” Moniuszki, oraz Pinkertona w „Madamie Butterfly”. Wykonuje dzieła oratoryjne - m.in. IX Symfonia Beethovena, oraz Requiem Mozarta.
   Współpracuje m.in. z filharmoniami w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Szczecinie, Sopocie, Koszalinie.
   W marcu 2008 r. na zaproszenie Elżbiety Pendereckiej wziął udział w koncertowym wykonaniu opery L. Cherubiniego „Lodoïska”, w ramach XII Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie. Koncert został objęty opieką artystyczną przez Christę Ludwig, a nagranie nominowano do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”.
   Począwszy od 2003 r. prowadzi nieprzerwaną działalność koncertową, również za granicą. W latach 2012, 2013 i 2014 entuzjastycznie przyjęto jego występy na festiwalu „Musica em Trancoso” w Brazylii. Latem 2008 r. zaśpiewał partię Pasterza w „Królu Rogerze” Karola Szymanowskiego podczas Bard Summer Festival w Annandale on Hudson. Było to pierwsze sceniczne wystawienie tej opery w Stanach Zjednoczonych. W 2010 r. reprezentował Polskę na koncertach organizowanych w ramach targów EXPO w Szanghaju. W 2012 r. wystąpił jako Idomeneo w operze Mozarta w Teatro Municipal w Limie w Peru.
   W dorobku tenora znajdują się również nagrania, m.in. oper Luigi Cherubiniego „Lodoïska” i Antoniego Dworaka „Rusałka”, a także pieśni Oskara Kolberga.
   Tadeusz Szlenkier jest honorowym ambasadorem SM i poprzez swoją działalność koncertową wspiera walkę ze Stwardnieniem Rozsianym.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz