czwartek, 30 maja 2013

Zaproszenie na XX jubileuszowe spotkanie z cyklu "Zmysły Sztuki"

   13 czerwca 2013 roku (czwartek), o godz. 19:00 spotkamy się na XX jubileuszowych „Zmysłach Sztuki”. Gośćmi Muzeum Pałacu w Wilanowie będą Antoni Janusz Wojnarowski – artysta malarz, oraz Władysław Serwatowski – filozof sztuki, popularyzator polskiej kultury, bibliofil, numizmatyk, plakacjoner, rzeczoznawca i weksylolog. 

   Porozmawiamy oczywiście o sztuce i źródłach inspiracji, o potrzebie tworzenia i warsztacie twórczym, o tym jak na płaszczyźnie płótna oddać charakter, stan duszy, emocje i uczucia portretowanej osoby, ale także o promocji polskiej sztuki współczesnej zagranicą i o nietypowych pasjach.    
   Uczestnicy spotkania zostaną poczęstowani ciastkiem o nazwie "Zmysłowa Impresja©", które zaprojektowali nasi goście przy udziale kuratora projektu Andrzeja S. Grabowskiego. Smakowo skomponuje i wykona słodką niespodziankę mistrz cukierniczy z Królewskiej Cukierni Wilanowskiej.
   Zapraszam serdecznie w imieniu dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie Pawła Jaskanisa oraz Fundacji "andART", współorganizatora spotkań z cyklu "Zmysły Sztuki".
   Wystawę obrazów Antoniego Janusza Wojnarowskiego będzie można oglądać do 15 lipca br.


Kilka słów o gościach XX jubileuszowego spotkania z cyklu "Zmysły Sztuki":

Antoni Janusz Wojnarowski 
(artjanusz@poczta.onet.pl)
Urodził się 6 maja 1946 roku.
Autor ponad dwudziestu wystaw indywidualnych w Axel (Holandia), Essen, Lemgo, Mülheim/Ruhr (Niemcy), Elblągu, Legnicy, Płocku, Warszawie.
Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i problemowych w kraju i za granicą (Japonia, Niemcy, Rosja, USA, Włochy).
Stypendysta The Pollock-Krasner Foundation (1999).
Mieszka w Warszawie.


Władysław Serwatowski
Warszawianin, od Walentynek '49.
Młodość wypełniał treningiem pływackim w AWF, rzutami dyskiem i oszczepem w szkółce Janusza Sidły i nauką języków.
Misja Apollo'11 oglądana w TV francuskiej zainspirowała go do szukania wzoru dla Flagi Ziemi.
W mediach Ameryki, Azji i Europy opublikował ponad 1000 artykułów, reportaży i wywiadów dot. kultury, sztuki, polityki, sportu i flagi.
Jako komisarz/scenarzysta przygotował 150 wystaw monograficznych, które w latach 1973-2013 zrealizował w Australii, Belgii, Chinach, Czechach, Francji, Hiszpanii, Italii, Japonii, Kanadzie, Niderlandach, Niemczech, Polsce, Rosji, Słowacji, Szwecji, Tunezji, Ukrainie, USA, Wenezueli i ZSRR.
Katalog Biblioteki Narodowej informuje o 34 tytułach książek jego autorstwa.
25 lat wypełnił pracą na rzecz wizerunku polskich teatrów w Lublinie, Wrocławiu i Warszawie.
10 lat doradzał i publikował artykuły w zakresie marketingu na rzecz wizerunku Polski - dla PAIiIZ, Instytutu Marki Polskiej i MSZ.
Był komisarzem generalnym Polski na EXPO'92 w Sewilli i doradcą Komisarza Polski na EXPO'98 w Lizbonie.
Od 2005 autor niezależny.
Uprawiał transfer wiedzy w uczelniach Belgii, Chin, Danii, Francji, Hiszpanii, Kanady, Niemiec, Polski, Rosji, Szwecji, Ukrainy, Wenezueli, Wielkiej Brytanii.
Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego.
Od 2007 wykłada w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.
Bibliofil, numizmatyk, plakacjoner, rzeczoznawca i weksylolog.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz