czwartek, 25 kwietnia 2013

Zaproszenie na XIX spotkanie z cyklu "Zmysły Sztuki"

   9 maja 2013 roku (czwartek), o godz. 19:00 spotkamy się po raz dziewiętnasty na „Zmysłach Sztuki”. Gośćmi Muzeum Pałacu w Wilanowie będą Jerzy Nowosielski – artysta malarz, technolog, profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, oraz Iwona Tober – śpiewaczka obdarzona aksamitnym sopranem o ciepłej barwie.

  Porozmawiamy o sztuce i źródłach inspiracji, o potrzebie tworzenia i warsztacie twórczym, o historycznych technikach malarskich oraz o muzyce dawnej, której będziemy mieli okazję posłuchać.
 Uczestnicy spotkania zostaną poczęstowani ciastkiem o nazwie "Aksamitna Aida©", które zaprojektowali nasi goście - prof. Jerzy Nowosielski i Iwona Tober, przy udziale kuratora projektu Andrzeja S. Grabowskiego. Smakowo skomponuje i wykona słodką niespodziankę mistrz cukierniczy z Królewskiej Cukierni Wilanowskiej.
   Zapraszam serdecznie w imieniu dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie Pawła Jaskanisa oraz Fundacji "andART", która od stycznia br. jest współorganizatorem spotkań z cyklu "Zmysły Sztuki".

   Wystawę obrazów prof. Jerzego Nowosielskiego będzie można oglądać do 10 czerwca br.Zgodnie z tradycją, kilka słów o naszych gościach:

Jerzy Nowosielski - artysta malarz, technolog, profesor zwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki.
   Specjalizuje się w dawnych technikach malarskich – techniki temperowe oraz olejno-żywiczne.
   Autor kilkunastu ekspertyz dotyczących zagadnień z technologii malarstwa sztalugowego. Wykonawca wielu realizacji i rekonstrukcji malarskich w obiektach kościelnych i świeckich. W swoim dorobku ma także prace malarskie wykonane na zamówienie instytucji państwowych i prywatnych kolekcjonerów dzieł sztuki.
   Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach muzeów Bydgoszczy, Przemyśla, Słupska i Koszalina.
   Wieloletni dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP.
   Jest autorem około 70 recenzji prac magisterskich, doktorskich, habilitacyjnych i profesorskich z dziedziny sztuki.
   Swoje prace z malarstwa i rysunku prezentował na 35 wystawach indywidualnych na terenie kraju, jak i zagranicą. Uczestniczył ponadto w 48 wystawach zbiorowych.

Iwona Tober - artystka obdarzona aksamitnym sopranem o ciepłej barwie świetnie czuje się w repertuarze operowym i operetkowym.
   Działalność sceniczną rozpoczęła w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”, jako śpiewaczka – tancerka. Podczas współpracy z Zespołem odbyła liczne tournee po wielu krajach europejskich, USA, Kanadzie i Japonii. Koncertując z “Mazowszem” wykonywała znaną solową, liryczną piosenkę “Ej, przeleciał ptaszek”. 
   Ukończyła Akademię Muzyczna w Gdańsku na wydziale Wokalno-Aktorskim, gdzie studiowała w klasie śpiewu prof. Haliny Mickiewiczówny (2002).
   W ramach stypendium uczęszczała do klasy śpiewu prof. Ingrid Kremling w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.
   Podczas mistrzowskich kursów wokalnych doskonaliła swoje umiejętności u znanych śpiewaków: Katii Riccarelli, Renaty Scotto, Salvatore Fisichelli i Ronaldo Panereia.
   Zadebiutowała w 2002 roku na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku, partią hrabianki Anastazji w “Księżniczce Czardasza” E. Kalmana.
   Prowadzi bogatą działalność koncertową śpiewając na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, m.in.: „Europejski Festiwal im. J. Kiepury” w Krynicy, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. J. Offenbacha w Bad Ems w Niemczech, Festiwal „Discover Poland” w Santa Monica w Kalifornii i „Baltic Festival” w Karlshamn w Szwecji.
   Jej występy cieszą się ogromnym powodzeniem w Słowenii, na Ukrainie, w Chorwacji, Szwecji, USA, Kanadzie, Chinach i Japonii.

Spotkanie tylko dla widzów dorosłych. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
Przyjęcie zaproszenia na spotkanie z cyklu „Zmysły Sztuki” jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocyjnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz