poniedziałek, 8 października 2012

Dwie Anny bohaterkami XV spotkania z cyklu "Zmysły Sztuki"

   W imieniu dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie Pawła Jaskanisa zapraszam na XV spotkanie z cyklu "Zmysły Sztuki", które odbędzie się 25 października 2012 r. (czwartek), o godz. 19.00. W Królewskiej Cukierni Wilanowskiej będziemy gościć dwie utalentowane Anny: Annę Nosowicz - artystkę malarkę oraz Annę Marię Huszczę - kompozytorkę, tancerkę, pianistkę, artystkę multimedialną, pedagoga.


   
Tradycyjnie kilka słów o naszych bohaterkach:


Anna Nosowicz – artystka malarka. 
Absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W latach 2006-2007 była na stypendium zagranicznym na Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie na Słowacji. Dyplom obroniła w 2008 roku w pracowni profesora Aleksandra Dymitrowicza i Zdzisława Nitki. 
Należy do ZPAP oraz grupy artystycznej „Błond w sztuce”. Współzałożycielka wrocławskiej kooperatywy kreatywnej PANATO, w której realizuje liczne projekty artystyczne i społeczne.
Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. 
Mieszka i pracuje we Wrocławiu. 
tel.: +48 511 280 698  

Anna Maria Huszcza - kompozytorka, tancerka, pianistka, artystka multimedialna, pedagog. 
W latach 2006-2011 studiowała rytmikę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W roku 2009 rozpoczęła studia kompozytorskie w klasie profesora Marcina Błażewicza.
Dorobek twórczy Anny Marii Huszczy obejmuje zarówno muzykę solową, kameralną, symfoniczną, elektroniczną, jak też utwory multimedialne – łączące taniec z muzyką. 
Jej kompozycje wykonywane były w kraju i zagranicą, m.in. podczas 52. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. 
Kompozytorka interesuje się także aranżacją i muzyką filmową. Jest autorką muzyki do dwóch filmów dokumentalnych Zbigniewa Wacława Kowalewskiego pt. "Z nieba do nieba" oraz "Dywizjon 303". Aranżacje Anny Marii Huszczy wykorzystane zostały w spektaklu reżyserowanym przez Ewę Iżykowską "Musicale, Musicale...", który wykonywany był m.in. w Teatrze Muzycznym ROMA. 
Jest laureatką wielu konkursów kompozytorskich takich jak 53. Konkurs Młodych Kompozytorow im. Tadeusza Barda, Otwarty Konkurs Kompozytorski Mikołajowe granie w Rydułtowach oraz organizowany przez Warszawską Jesień – Call for sounds.
Więcej o Annie Marii na stronie: http://www.annamariahuszcza.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz