piątek, 8 kwietnia 2011

Spotkanie czwarte - Andrzej i Mikołaj Kalina
Już wkrótce - 28 kwietnia 2011 roku (godz. 19.00, Królewska Cukiernia Wilanowska w dawnej Oficynie Kuchennej na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie) - odbędzie się czwarte spotkanie z cyklu „Zmysły Sztuki". Zaprezentowane zostaną prace Andrzeja Kaliny i jego syna Mikołaja. Dowiemy się, skąd nasi artyści czerpią pomysły, co ich inspiruje, jak wygląda ich warsztat pracy. Będziemy mogli zadać sakramentalne pytanie "Co autor miał na myśli?" i co więcej, uzyskamy na nie odpowiedź.
Rozmowy o sztuce osłodzi ciastko "Bacha" - zaprojektowane przez Andrzeja i Mikołaja.

Andrzej Kalina http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Kalina) studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uzyskał dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Andrzeja Rudzińskiego w 1980 roku. Uprawia grafikę, rysunek, sztukę akcji i sztukę książki. Jest wykładowcą w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów. 

Jego syn Mikołaj Kalina (http://www.mikolajkalina.iportfolio.pl/) w 2007 roku ukończył Warszawską Szkołę Reklamy (kierunek fotografia reklamowa). Przygodę z fotografią zaczął w 2004 roku od dokumentacji performance'ów i przedstawień Jerzego Kaliny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz