niedziela, 2 października 2011

Zaproszenie na spotkanie siódme - Grzegorz Moryciński i dr Łukasz Kossowski


Przed nami już siódme (to moja szczęśliwa liczba!) spotkanie z cyklu „Zmysły Sztuki”. Zapraszamna 20 października (czwartek) 2011 r., na godz. 19:00, do Królewskiej Cukierni Wilanowskiej na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie, ul. St.K. Potockiego 10/16.
Tym razem zostaną zaprezentowane pastele artysty malarza Grzegorza Morycińskiego, które będą eksponowane w Królewskiej Cukierni Wilanowskiej do 22 listopada br. Podczas wernisażu dowiemy się od artysty, co było źródłem inspiracji do powstania jego obrazów. Zapytamy jak sztukę postrzega dr Łukasz Kossowski krytyk sztuki, a także posłuchamy wierszy autorstwa Grzegorza Morycińskiego w interpretacji Marcina Mastalerzaaktora.

Nasi goście - Grzegorz Moryciński i dr Łukasz Kossowski, przy udziale kuratora projektu Andrzeja S. Grabowskiego, wykreowali „Kwadrat Grzegorza” – ciastko, które smakowo skomponuje i wykona, zgodnie z tradycją naszych spotkań, mistrz cukierniczy z Królewskiej Cukierni Wilanowskiej. Będziemy mogli delektować się smakiem dzieła cukierniczego podczas rozmowy o sztuce, źródłach inspiracji i potrzebie tworzenia.
         
Spotkanie tylko dla widzów dorosłych. Wstęp jest wolny.
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz